Titelsponsor

Huvudsponsor

Klara för semifinal
Team / Deltagare / Snitt

Resultat

Team

1 Team Trinte 523 cm
2 Pike & Sik 520 cm
3 Team Guiderna 490 cm
4 Selected 482 cm
5 Njudung Predators 461 cm
6 Njudung Predators II 445 cm
7 VGD predator 444 cm
8 Excellent_teamwestgear 442 cm
9 Team Garmin Sons Of Fishes 440 cm
10 team sjövilt 438 cm
11 Team Bleke 433 cm
12 3 Spön 432 cm
13 Team Vallda Fishing 431 cm
14 Team Zalt 431 cm
15 Verona motor fishingteam 429 cm
16 Team 0455 427 cm
17 Team Bending Brothers 426 cm
18 Team Location 424 cm
19 Sjö & Havsguiderna 424 cm
20 Caimanbaits.fiskedags 421 cm
21 BPM 418 cm
22 Team Traktor.Spinn/Bengtssons 416 cm
23 Team RAJ 413 cm
24 Team Fiska.nu 413 cm
25 Sportfiske i Tranås_Team Westgear 412 cm
26 Brunnberglures Slips 1 412 cm
27 Team Beijer 412 cm
28 Costa / Dobb Daddy / Fiske&outdoor 411 cm
29 Team Mothugget 408 cm
30 DJD 406 cm
31 Team Herrhagen 403 cm
32 Bengtssons Butiken 402 cm
33 Den onde den gode den fule 396 cm
34 Team Storm Sweden 390 cm
35 Aros Anglers 389 cm
36 MAD PIKERS 388 cm
37 Team Wolfcreek Lures Blockstopp 386 cm
38 Team Vasshäng 381 cm
39 VILDMARKEN PRO FISHING TEAM - ILLEX 370 cm
40 SLAN 368 cm
41 Dirty South Hookers 2 343 cm
42 MK Fallgren AB 342 cm
43 Team Luccio 340 cm
44 Team OP Fishing 332 cm
45 BROMANoDELLs Pigga Yodas 331 cm
46 Team DiTo^Gesons.se 331 cm
47 Team PigPike 328 cm
48 CWC Fishing Team 1 328 cm
49 Team THLM 320 cm
50 Rockabilly Fishing 320 cm
51 Team Westerberg/Alloycraft + Sportfiskebutiken Tajtlajn 316 cm
52 Brunkers FK 313 cm
53 Usama Bin Fladen 311 cm
54 Dirty South Hookers 309 cm
55 Slips två 306 cm
56 JMV 21 302 cm
57 Team Gäddzilla 291 cm
58 Fish Dudes 281 cm
59 Team Hillenlures 280 cm
60 Team Panik 261 cm
61 Manic Fishing 261 cm
62 Jaktia Jönköping 256 cm
63 ZAPTEAM GBG 256 cm
64 Team discofiskarna 239 cm
65 Gäddexpressen/Jiggar.nu 233 cm
66 Team Grim Reaper / Predatcore 232 cm
67 JBR 228 cm
68 Savage Pikehunters 226 cm
69 Swedish Hecht Maffia 224 cm
70 DARTS PREDATORS 222 cm
71 Team Nyhem Pike 218 cm
72 Team OFC 197 cm
73 Bengtssons butiken 2 190 cm
74 Sista kastet 187 cm
75 Team LTunited 184 cm
76 Team HooKings 173 cm
77 Team TajtLajn 170 cm
78 Teem Stavfäl 169 cm
79 Team Ålen 167 cm
80 Team Rispect Sweden / Ringsjöstrand 166 cm
81 Team Pike knuckles 159 cm
82 Team GladaGäddan 158 cm
83 Wildstrike Fishing Sweden 155 cm
84 Team_CTA2 154 cm
85 Team baby pike 154 cm
86 Team Pajkarna 2 150 cm
87 Adventure / Team Relax 147 cm
88 Mighty Pike 1 103 cm
89 Esox Lucifers 98 cm
90 Team Guleböj 80 cm
91 Jiggar.nu yellow 80 cm
92 Team Pappaledig 76 cm
93 Nothing to lose 2 75 cm
94 sneaky pirates 75 cm
95 Team NFL 71 cm
96 Team Jokers 71 cm
97 TEAM LINDSTRÖM / JUPITER 70 cm
98 Team HGF 70 cm
99 TAPPAT 70 cm

Längsta fisk

10-19 11:34 Team Trinte,
Joakim Persson
125 cm

Kvalificerade team

Plats 1-20 har kvalat till semifinalen i oktober.
Information om bokning av finalplats skickas per e-post till kaptenerna i vinnande team.

Stort grattis alla vinnare, tack alla deltagare och ett särskilt tack till våra sponsorer och värd/värdbutik!

Vi ses på semifinalen om inte förr :)

Alla rättigheter reserverade.
Copyright © 2019 Sportfish Masters Sweden AB.
Svensk tid är nu 09:20 (2019-11-14)

2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011